Завантаження...

Польща запроваджує новий обов'язковий документ для водіїв-іноземців

Польща запроваджує новий обов'язковий документ для водіїв-іноземців

Влада Польщі підготувала зміни для водіїв комерційного транспорту щодо навчання та отримання документів про професійну кваліфікацію.

 

Президент Польщі Анджей Дуда підписав акт про внесення поправок до Закону про автомобільний транспорт. Документ вводить до польського законодавства Директиву ЄС про початкову кваліфікацію та перепідготовку професійних водіїв та необхідні їм документи.

 

Основні зміни такі:

 

- запровадження кваліфікаційної карти водія. Цей документ видає староста або мер міста з повітськими правами та підтверджує право на здійснення автомобільних перевезень для тих водіїв, які не можуть отримати посвідчення водія з кодом 95, тому що не проживають на території Польщі;


– відкликання свідоцтва про професійну кваліфікацію, якщо воно видане незаконно;


– створення системи обміну інформацією про видані та відкликані свідоцтва про професійну кваліфікацію водія;

 

– запровадження онлайн-форми проходження курсів підвищення кваліфікації та періодичного навчання. Онлайн-навчання буде можливим лише у тих навчальних центрах, які давно працюють на ринку, відповідають додатковим вимогам щодо інфраструктури та викладацького складу;

 

- створення профілю професійного водія, який видаватиме староста або мер міста з повітськими правами.


«[Профіль професійного водія] – це набір даних, що ідентифікує та описує заявника на внесення до посвідчення водія з кодом 95, видачу кваліфікаційної картки водія та свідоцтва про професійну кваліфікацію, проведення медичних та психологічних обстежень, створюваних, наданих, оновлюваних та архівованих у системі», - зазначено в законі від 14 жовтня 2021 року про внесення змін до Закону про автомобільний транспорт.


Більшість поправок до закону набудуть чинності через 30 днів після публікації.

 

Джерело

Про сервіс

Завдання сервісу Lading – спростити рутинну роботу транспортних логістів, диспетчерів та менеджерів виробничих, торговельних, логістичних, транспортних компаній, задіяних під час пошуку, оформлення та виконання замовлень на перевезення вантажів аутсорсинговим автомобільним вантажним транспортом.


Останні статті

Веб-сайт використовує файли cookie для найкращої адаптації сайту до потреб наших відвідувачів. Продовжуючи користуватися веб-сайтом, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.