Завантаження...

Європа спрямує близько мільярда євро для розвитку «Шляхів солідарності» з Україною

Європа спрямує близько мільярда євро для розвитку «Шляхів солідарності» з Україною

ЄК, Чеська Республіка, Польща, Румунія, Словаччина, Республіка Молдова, Україна, Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Світовий банк підписали спільну декларацію, спрямовану на реалізацію проекту. У документі наголошується, що головне призначення «шляхів солідарності» — сприяння експорту українського зерна на глобальні ринки та пом'якшення проявів глобальної продовольчої кризи.

 

У свою чергу ЄІБ планує інвестувати до 300 млн євро до кінця 2023 року в проекти, що відповідають завданням «шляхів солідарності». Це фінансування здійснюватиметься на додаток до вже оголошених та існуючих програм фінансування в Україні, значна частина яких призначена для модернізації доріг та залізничних колій. ЄІБ та Єврокомісія також представлять технічну експертизу для визначення та підготовки транспортних інфраструктурних транскордонних проектів, які можуть спільно фінансуватися за рахунок коштів ЄІБ та Фонду об'єднання Європи (CEF).

ЄБРР має намір інвестувати 300 млн євро для розвитку «шляхів солідарності» у період 2022-2023 років, при цьому частину таких проектів уже визначено та схвалено.

 

До того ж Група Світового Банку проводить підготовку надзвичайного проекту щодо ремонту залізничних колій та дорожньої інфраструктури, пошкоджених війною. Вартість такого проекту оцінюється ще у 100 млн доларів США, які мають бути виділені у 2023 році. Поряд із цим йде обговорення одночасної модернізації інфраструктури та багатомодульних логістичних пунктів у Румунії та Республіці Молдова, розташованих на кордонах з Україною, для підтримки критичних напрямів експортно-імпортних операцій України з перспективою реконструкції таких транспортних та логістичних центрів.

Єврокомісія та інші учасники, які підписали декларацію, закликали міжнародних партнерів надати подальшу фінансову допомогу для цих дій, які мають ключове значення для України, Республіки Молдова та глобальної продовольчої безпеки.

Джерело

Про сервіс

Завдання сервісу Lading – спростити рутинну роботу транспортних логістів, диспетчерів та менеджерів виробничих, торговельних, логістичних, транспортних компаній, задіяних під час пошуку, оформлення та виконання замовлень на перевезення вантажів аутсорсинговим автомобільним вантажним транспортом.


Останні статті

Веб-сайт використовує файли cookie для найкращої адаптації сайту до потреб наших відвідувачів. Продовжуючи користуватися веб-сайтом, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.