Завантаження...

Єврокомісія вимагає від низки країн ЄС припинити карантинні обмеження для вантажівок

Єврокомісія вимагає від низки країн ЄС припинити карантинні обмеження для вантажівок

Європейська комісія звернулася до шести країн ЄС із закликом дотримуватися рекомендацій Європейської ради щодо обмеження на поїздки всередині блоку.

 

Європейська комісія (ЄК) заявила, що офіційно попередила Німеччину, Бельгію, Угорщину, Фінляндію, Данію та Швецію про те, що їхні карантинні обмеження на кордонах можуть підірвати вільне пересування всередині блоку. У листах, надісланих 22 лютого, ЄК ще раз нагадала шести країнам про ризик фрагментації і збою ланцюжків поставок.


«Комісія хоче нагадати європейським країнам-членам, що необхідно повернутися до скоординованого підходу до всіх заходів, які застосовуються щодо вільного пересування людей і товарів», - повідомив Дідьє Рейндерс, комісар ЄС з юстиції.


Виконавча влада ЄС стурбована тим, що заходи цих держав виходять за рамки рекомендацій, прийнятих чотири місяці тому і спрямованих на досягнення «пропорційного» балансу між боротьбою з поширенням коронавірусу і збереженням пересувань.

 

«Ми попросили їх використовувати інший підхід на кордонах, щоб не блокувати водіїв вантажівок... Ми хочемо, щоб товари на внутрішньому ринку рухалися вільно», - заявив комісар ЄС з юстиції.


Тепер добігає кінця 10-денний період, впродовж якого шість країн мали обгрунтувати запроваджені заходи. В іншому випадку Єврокомісія може почати судовий розгляд у справі про порушення законів ЄС.


Німеччина напазі рішуче відкидає звинувачення в тому, що її суворі обмеження на в'їзд з австрійського регіону Тіроль, а також із Чехії та Словаччини суперечать правилам ЄС. За словами міністра з європейських справ Німеччини Майкла Рота, Німеччина прийняла непросте рішення через побоювання перед дуже заразними штамами коронавірусу, а також у зв'язку з розташуванням Німеччини як «транзитної країни в центрі Євросоюзу».

 

«Ми віримо, що знайдемо рішення цієї проблеми спільно з зацікавленими країнами-членами, не вдаючись при цьому до затяжних юридичних заходів», - заявив Крістіан Віганд, прес-секретар Єврокомісії


Джерело

Про сервіс

Завдання сервісу Lading – спростити рутинну роботу транспортних логістів, диспетчерів та менеджерів виробничих, торговельних, логістичних, транспортних компаній, задіяних під час пошуку, оформлення та виконання замовлень на перевезення вантажів аутсорсинговим автомобільним вантажним транспортом.


Останні статті

Веб-сайт використовує файли cookie для найкращої адаптації сайту до потреб наших відвідувачів. Продовжуючи користуватися веб-сайтом, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.