Завантаження...

Єврокомісія – урядам ЄС: штрафи за перевищення швидкості на підставі показів тахографів – незаконні

Єврокомісія – урядам ЄС: штрафи за перевищення швидкості на підставі показів тахографів – незаконні

Штрафи за перевищення швидкості на підставі показів тахографів завжди були спірною темою в країнах ЄС. Єврокомісія вирішила розібратися з цим питанням на прикладі Італії - найвищий орган виконавчої влади ЄС вимагає від італійського уряду відмовитися від такої практики.

 

Про це повідомила прес-служба Єврокомісії.

 

Наразі італійські закони дозволяють дорожній інспекції штрафувати водіїв за перевищення швидкості на основі даних тахографа. Мало того, такі штрафи «постфактум» є якоюсь нормою у цій країні, незважаючи на те, що це суперечить чинному законодавству Євросоюзу.

 

3 листопада Європейська Комісія надіслала Італії лист з офіційним повідомленням про недотримання закону ЄС про тахографи на автомобільному транспорті. Таким чином Брюссель нагадав уряду Італії про те, що Регламент ЄС, на відміну від італійського законодавства, забороняє використовувати дані тахографів як підставу для штрафів за перевищення швидкості.


«Справжній Регламент встановлює зобов'язання і вимоги щодо конструкції, установки, використання, тестування і контролю тахографів, використовуваних в автомобільному транспорті. Законодавство Італії дозволяє використовувати інформацію, що зберігається в тахографі, для відстеження порушень швидкості, що, однак, не дозволено Регламентом про тахографи», - констатує прес-служба Європейської Комісії.


Нагадуємо, що стаття 41 Регламенту ЄС 165/2014 говорить про те, що держави-члени повинні встановлювати штрафи відповідно до категорій порушень, визначених у Директиви 2006/22/ЄК. Ці штрафи мають бути ефективними, пропорційними, стримувальними, недискримінаційними і відповідати категоріям порушень, викладених у Директиві.


Тепер італійський уряд має два місяці, щоб відреагувати на це попередження. Якщо протягом цього часу влада країни не гармонізує національне законодавство з Регламентом ЄС, Комісія має право надіслати офіційний запит про дотримання законодавства ЄС. Якщо це не допоможе - справа буде передана до Суду ЄС.

 

Джерело

Про сервіс

Завдання сервісу Lading – спростити рутинну роботу транспортних логістів, диспетчерів та менеджерів виробничих, торговельних, логістичних, транспортних компаній, задіяних під час пошуку, оформлення та виконання замовлень на перевезення вантажів аутсорсинговим автомобільним вантажним транспортом.


Останні статті

Веб-сайт використовує файли cookie для найкращої адаптації сайту до потреб наших відвідувачів. Продовжуючи користуватися веб-сайтом, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.