Завантаження...

Водій заплатив величезну суму, бо вибрав "неправильну" стоянку

Водій заплатив величезну суму, бо вибрав "неправильну" стоянку

Водій вантажівки повинен заплатити нечувану суму за товари, які були вкрадені з його вантажівки, коли він вночі відпочивав на стоянці в Німеччині. У чоловіка була страховка, але, за заявою страховика, він вибрав не те місце для відпочинку. 

 

На цьому тижні в рубриці «Interwencja» видання Polsat News було порушено тему крадіжок з вантажівок. Головний герой репортажу - водій з Польщі Марцин Ковальскій, який вже два роки керує своєю транспортною компанією, що складається з однієї людини. Наприкінці минулого року він отримав замовлення на доставку телевізорів із заводу в Гожув-Великопольському до Італії. Під час рейсу далекобійник був змушений зупинитися на одній із стоянок в Німеччині, щоб не перевищувати робочий час, однак став жертвою грабіжників.


«Я завантажив цілий напівпричіп телевізорів Philips і повинен був їхати в Італію. Від кордону в сторону Берліна завжди йдуть ремонтні роботи, і там були пробки, кілька ДТП. Я довго стояв, що підтверджують дані GPS з напівпричепа, тому дорога не була гладкою. Мені довелося зупинитися, оскільки зрозумів, що, можливо, немає більш безпечного місця для паркування, ніж те, на яке я вирішив заїхати. Ним виявилася Auto Hoff - автозаправна станція, освітлена і асфальтована. Я зупинився близько 15:00 і після 21:30 ліг спати», - розповідає Марцин Ковальскій.


Водій спав у кабіні вантажівки. Прокинувшись близько 4 ранку, він виявив сліди крадіжки товару. З напівпричепа було вкрадено 190 телевізорів на загальну суму 74,1 тис. євро.


Завод, на якому перевізник завантажив телевізори, отримав страхову компенсацію за втрачений товар. Страховик, однак, звернувся за відшкодуванням цих витрат до компанії, в якій оформляв страховку Ковальскій, компанії Generali. А ця компанія вирішила, що далекобійник сам винен у трагедії і повинен відшкодувати всі витрати.


Чоловікові довелося повернути страховику суму, еквівалентну 320 тис. злотих, оскільки він не виконав умови, викладені в страховому полісі щодо перевезення цінних вантажів. Зокрема, він повинен був зупинитися на стоянці, призначеній для такого типу вантажів.


«Ця страхова компанія звернулася в мою страхову, а оскільки моя не хоче платити, вони звернулися до мене, і вийшло, що платити повинен я. Моя страхова не хоче платити, тому що, за їхніми словами, я міг би поїхати на іншу, більш безпечну стоянку, розташовану за 75 км. Я був на тій парковці, і вона анітрохи не безпечніша, бо рівень безпеки на тій парковці такий же, як і на тій, де я стояв», - бідкається водій.


Директор зі зв'язків з громадськістю страхової компанії Generali Poland також прокоментував ситуацію, що склалася.

 

«Проблема крадіжки цінних товарів з вантажівок долає Європу протягом багатьох років. Об'єктом крадіжки особливо часто стають побутова техніка, електротехніка і телекомунікаційне обладнання, тобто обладнання, яке можна легко продати і маршрут якого простіше відстежити. Організовані злочинні групи спеціалізуються на визначенні місця і часу завантаження, а також місць стоянки автомобілів, де вони можуть легко скоїти крадіжку [...] Парковка, на якій зупинився водій, не відповідала вимогам місця, де можна паркувати цінні вантажі [...] Правила дозволяють перевищувати робочий час в ситуації, коли необхідно дістатися до найближчого місця, що забезпечує безпечну парковку», - прокоментувала ситуацію прес-служба страхової компанії Generali Poland


Далекобійник подав апеляцію на рішення страховика, але безуспішно. Крайнім заходом є втручання Офісу фінансового омбудсмена. Якщо це не спрацює, чоловік, ймовірно, збанкрутує.

 

Джерело

Про сервіс

Завдання сервісу Lading – спростити рутинну роботу транспортних логістів, диспетчерів та менеджерів виробничих, торговельних, логістичних, транспортних компаній, задіяних під час пошуку, оформлення та виконання замовлень на перевезення вантажів аутсорсинговим автомобільним вантажним транспортом.


Останні статті

Веб-сайт використовує файли cookie для найкращої адаптації сайту до потреб наших відвідувачів. Продовжуючи користуватися веб-сайтом, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.