Завантаження...

Верховна Рада посилила відповідальність за порушення ПДР

Верховна Рада посилила відповідальність за порушення ПДР

Верховна Рада України 16 лютого підтримала законопроект №2695 про посилення відповідальності за окремі правопорушення в сфері безпеки дорожнього руху. За документ проголосували 325 народних депутатів.

 

Як заявив заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький, прийняття закону є важливим і вкрай необхідним кроком в сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.

 

Прийняті ВР зміни, зокрема, передбачають таке:

 

1. Посилення відповідальності за керування транспортним засобом в стані алкогольного, наркотичного чи іншого типу сп'яніння:

 

- перше порушення - штраф 17 тис. грн + позбавлення права керування транспортним засобом (ТЗ) на один рік;
- повторне порушення - штраф 34 тис. грн + позбавлення права керування ТЗ на три роки з тимчасовим вилученням ТЗ чи без такого, або адміністративний арешт на десять діб з позбавленням права керування транспортними засобами на три роки з тимчасовим вилученням ТЗ чи без такого;
- повторне порушення протягом року - штраф 51 тис. грн + позбавлення права керування ТЗ на десять років з конфіскацією транспортних засобів, або адміністративний арешт на п'ятнадцять діб з позбавленням права керування транспортними засобами на десять років з конфіскацією транспортних засобів.

Крім того, прийнятий документ в контексті керування ТЗ в стані сп'яніння усуває прогалини законодавства і застарілі норми радянських часів, які передбачали звільнення від відповідальності в зв'язку з малозначністю, передачу справи на розгляд трудового колективу або закриття такої справи через закінчення терміну давності (термін розгляду становитиме 1 рік).

 

2. Збільшення штрафу за перевищення максимально дозволеної швидкості більш ніж на 50 км/год. з 510 грн до 1,7 тис. грн.

 

3. Збільшення штрафу до 510 грн. за:
- непристебнутий ремінь безпеки;
- розмова по телефону за кермом без гарнітури;
- відсутність шолома у мотоцикліста.

 

4. Збільшення штрафу за залишення місця ДТП з 255 грн до 3,4 тис. грн з позбавленням права керування транспортним засобом на 1-2 роки або без такого.

 

5. Збільшення штрафу за керування або передачу керування транспортним засобом особою, яка не має права ним керувати, з 510 грн до 3,4 тис. грн. Повторне порушення протягом року передбачає штраф в розмірі 40,8 тис. грн з позбавленням права керування транспортними засобами на строк від 5 до 7 років (можливе також тимчасове вилучення ТЗ).

 

- За керування транспортним засобом особою, яка була позбавлена ​​такого права штраф збільшений з 510 грн до 20,4 тис. грн. Повторне порушення протягом року передбачає штраф в розмірі 40,8 тис. грн з позбавленням права керування транспортними засобами на строк від 5 до 7 років (можливе також тимчасове вилучення ТЗ).

 

Джерело

Про сервіс

Завдання сервісу Lading – спростити рутинну роботу транспортних логістів, диспетчерів та менеджерів виробничих, торговельних, логістичних, транспортних компаній, задіяних під час пошуку, оформлення та виконання замовлень на перевезення вантажів аутсорсинговим автомобільним вантажним транспортом.


Останні статті

Веб-сайт використовує файли cookie для найкращої адаптації сайту до потреб наших відвідувачів. Продовжуючи користуватися веб-сайтом, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.