Завантаження...

Вакцина Pfizer в Україні – складна логістична операція почалася

Вакцина Pfizer в Україні – складна логістична операція почалася

В Україну 16 квітня прибула перша партія вакцини Pfizer-BioNTech – 117 тисяч доз. Отримати вакцину вдалося в рамках глобальної ініціативи COVAX — механізму розподілу вакцин ВООЗ. Україна також може отримати ще 10 мільйонів доз Pfizer до кінця 2021 року.


117 тисяч доз Pfizer поставили у спеціальних боксах. Вакцину завантажили у вантажівку американської компанії UPS, яка займається логістикою та експрес-доставками. Партію вакцини розвантажили фактично за 10 хвилин. Вантажівкою її відвезли до центрального складу, звідки препарати розподілили між регіонами України. Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко розповів, що перші уколи зробили у неділю, 18 березня.

 

Спершу виробник вимагав, щоб препарат зберігали при наднизьких температурах – від -80 до -60°C. Втім, згодом з'ясували, що зберігати вакцину можна за температури -70°C, а після розморозки, упродовж 5 днів – достатньо температури +2-8°, тобто у звичайному холодильнику.


За словами головного санітарного лікаря Віктора Ляшка, Україна нині може зберігати 600 тисяч доз вакцини Pfizer, тож ситуації, коли вакцина є, а спеціальних холодильників для її зберігання немає, виникнути не мало би.

 

Після прибуття в Україну вакцина зберігається на Національному складі з температурним режимом -70°C. Звідти її відправляють до регіональних складів у спеціальних контейнерах зі сухим льодом.


Із регіональних складів працівники мобільних бригад забирають партії попередньо розмороженої вакцини, складаю її у термосумки з температурним режимом від +2°C до +8°C і тоді виїжджаю у місця проведення вакцинації.

 

Джерело

Про сервіс

Завдання сервісу Lading – спростити рутинну роботу транспортних логістів, диспетчерів та менеджерів виробничих, торговельних, логістичних, транспортних компаній, задіяних під час пошуку, оформлення та виконання замовлень на перевезення вантажів аутсорсинговим автомобільним вантажним транспортом.


Останні статті

Веб-сайт використовує файли cookie для найкращої адаптації сайту до потреб наших відвідувачів. Продовжуючи користуватися веб-сайтом, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.