Завантаження...

В уряді ініціювали повернення дорожнього збору

В уряді ініціювали повернення дорожнього збору

Міністерство інфраструктури підготувало законопроект, який поверне дорожній збір з автовласників. Таким чином в міністерстві хочуть стимулювати українців купувати більш екологічні авто - прив'язати ставки дорожнього збору до рівня вихлопу авто.

 

Ця пропозиція обговорювалася на засіданні Кабінету Міністрів в пакеті пропозицій щодо розвитку електрозарядної інфраструктури. Однак ймовірні розміри ставок не озвучувалися.

 

При цьому дорожній збір, який хочуть відновити, водії і так зараз платять - він «зашитий» у вигляді частини акцизу в вартість палива. Його безпосередньо платять в бюджет оператори нафторинку.

 

Україна відмовилася від фіксованого транспортного збору десять років тому, після скасування техогляду і перейшла на систему його справляння з реалізованого палива з кількох причин.

 

По-перше, зникла контрольна точка, де держава перевіряла сплату транспортного податку (при проходженні ТО). По-друге, податок в ціні палива був більш справедливим. Той, хто більше їздить - більше і платить.

 

Раніше величина транспортного податку залежала від кубатури двигуна і ніяк не враховувала частоту поїздок.

 

Додамо, що з появою на дорогах електромобілів з'явилася категорія автомобілістів, які взагалі ніяк не беруть участь в утриманні дорожньої інфраструктури. Вони не заправляються нафтопродуктами, в ціні яких і знаходиться транспортний податок. А на початок року в Україні вже налічувалося 25 000 електромобілів.

 

Очевидно, що і далі їх число буде зростати, тому в Мінінфраструктури вирішили, що час повернути транспортний податок, як окрему позицію, тим більше, що контрольна точка перевірки його сплати знову скоро з'явиться - момент видачі документа про проходження технічного контролю автотранспорту.

 

Ще в минулому році у Верховній Раді зареєстрували законопроекти про введення плати за користування автомобільними дорогами для вантажного транспорту з дозволеною загальною масою 12 тонн і більше. 

 

Джерело

Про сервіс

Завдання сервісу Lading – спростити рутинну роботу транспортних логістів, диспетчерів та менеджерів виробничих, торговельних, логістичних, транспортних компаній, задіяних під час пошуку, оформлення та виконання замовлень на перевезення вантажів аутсорсинговим автомобільним вантажним транспортом.


Останні статті

Веб-сайт використовує файли cookie для найкращої адаптації сайту до потреб наших відвідувачів. Продовжуючи користуватися веб-сайтом, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.