Завантаження...

В Україні розкрили схему розкрадання порожніх контейнерів

В Україні розкрили схему розкрадання порожніх контейнерів

В Україні діє схема розкрадання порожніх контейнерів за участю вантажовідправників, від якої можуть потерпіти експедиторські та транспортні компанії.

 

Про це повідомила Асоціація міжнародних експедиторів України (АМЕУ) на своїй сторінці в Facebook.

 

АМЕУ попереджає експедиторів та перевізників про схему розкрадання контейнерного обладнання за участю вантажовідправників, при якій здійснюється відвантаження порожніх контейнерів на транспорт, призначений вантажовідправниками, з подальшим скиданням контейнерного обладнання на віддалені майданчики стафірування.


«Звертаємо увагу, що даний процес поставлений на потік, і нам відомо, як мінімум ще про дві компанії, які потерпіли внаслідок розкрадання понад 30 контейнерів за цією схемою», - повідомляє АМЕУ.


Асоціація надала опис роботи зазначеної схеми:


- вантажовідправник замовляє у експедитора тільки морський фрахт;

- найманий автотранспорт здійснює перевезення порожніх контейнерів на склад для завантаження. Для цього контейнери вивозять для завантаження на склад в Одесі, але їх перенаправляють в інший населений пункт (один з відомих - Кагарлик, Київської області);

- в Кагарлику автоперевізник отримує оплату за доставку, після чого проводиться вивантаження контейнера, нібито для подальшого завантаження і оформлення фітосертіфікатів;

- оскільки процеси завантаження і оформлення документів «тривалі», то машину відпускають з обіцянкою вивезти контейнер «потім»;

- відправник вантажу перевозить контейнери на інший склад і механічним шляхом видаляє всі ідентифікатори.


«Щоб уникнути розкрадання контейнерного обладнання, перед направленням заявок Агента на видачу вашій компанії порожнього контейнерного обладнання, настійно просимо вживати всіх можливих заходів, дозволених чинним законодавством, для перевірки реальності господарської операції і благонадійності осіб, що звертаються до вас з проханням експедиції експортних вантажів контейнерними лініями», - закликає АМЕУ.


Зокрема, Асоціація рекомендує забезпечувати дотримання потенційними клієнтами всіх необхідних юридичних формальностей перед направленням заявок на видачу порожніх контейнерів, а також вживати всіх необхідних заходів для підтвердження реальності зовнішньоекономічної операції.


Крім того, рекомендується здійснювати стафірування контейнерів виключно на транспорт автоперевізників, що мають позитивну ділову репутацію на ринку автомобільних перевезень, і обов'язково інструктувати водіїв не знімати контейнери з транспортного засобу і не залишати в місці завантаження.

 

Особливо ретельно слід перевіряти інформацію при завантаженні в Молдові, так як компанії саме з цієї країни помічені в схемі.

 

 

Джерело

Про сервіс

Завдання сервісу Lading – спростити рутинну роботу транспортних логістів, диспетчерів та менеджерів виробничих, торговельних, логістичних, транспортних компаній, задіяних під час пошуку, оформлення та виконання замовлень на перевезення вантажів аутсорсинговим автомобільним вантажним транспортом.


Останні статті

Веб-сайт використовує файли cookie для найкращої адаптації сайту до потреб наших відвідувачів. Продовжуючи користуватися веб-сайтом, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.