Завантаження...

В Україні по новому заспокоюватимуть дорожній рух

В Україні по новому заспокоюватимуть дорожній рух
Дорожні чокери та низку інших засобів об'єднали у систему заспокоєння руху
 

Уперше в Україні розроблено стандарт заходів і засобів для заспокоєння дорожнього руху, згідно з яким, з 1 листопада на автошляхах України, крім "лежачих поліцейських", запроваджено використання острівців безпеки, бордюрних розширень, чокерів і розділових смуг.

 

Про це пише ЦТС з посиланням на інформацію Укравтодору.

 

"Вимоги нового стандарту закладають комплексний підхід до створення системи безпечних умов руху по дорогах і вулицях", - йдеться в повідомленні.

 

Засоби заспокоєння дорожнього руху встановлюються не тільки для зменшення швидкості, а головним чином для рівномірності транспортних потоків. При цьому, особлива увага приділяється ділянкам, де автомобільні потоки конфліктують з пішохідними і велосипедними.

 

"Досі існував тільки один засіб заспокоєння руху - так званий "лежачий поліцейський". Всі інші усталені світові практики інженери-проектанти застосовували тільки на свій страх і ризик. Змінені стандарти дозволять установлювати роздільні острівці або смуги, бордюрні розширення, чокери і острівці безпеки. Вони проектуються при ремонті або модернізації наявних доріг і вулиць, а також при будівництві та реконструкції", - пояснюють в Укравтодорі.

 

Нагадаємо, що установку спеціальних об'єктів заспокоєння трафіку Укравтодор почав автивно впроваджувати з 2017 року. Наприклад, тоді на автодорозі  Одеса-Рені  побудували "острівець безпеки", який дозволить знизити кількість ДТП, які тут виникали через порушення швидкісного режиму. А в Полтавській області ввели перший інженерний об'єкт, покликаний уповільнити трафік на в'їзді в населений пункт. 

 

Пізніше Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України  внесло пропозицію в ДБН про дороги загального користування для облаштування технічних засобів заспокоєння трафіку при в'їзді в населені пункти.

 

Джерело

Про сервіс

Завдання сервісу Lading – спростити рутинну роботу транспортних логістів, диспетчерів та менеджерів виробничих, торговельних, логістичних, транспортних компаній, задіяних під час пошуку, оформлення та виконання замовлень на перевезення вантажів аутсорсинговим автомобільним вантажним транспортом.


Останні статті

Веб-сайт використовує файли cookie для найкращої адаптації сайту до потреб наших відвідувачів. Продовжуючи користуватися веб-сайтом, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.