Завантаження...

Уряд Польщі обіцяє тимчасово не штрафувати за несплату e-TOLL

Уряд Польщі обіцяє тимчасово не штрафувати за несплату e-TOLL

Різка реакція перевізників на впровадження системи e-TOLL, очевидно, виявилась дієвою - уряд Польщі вирішив тимчасово відмовитися від штрафів за несплату електронного збору. Крім того, до кінця цього року користувачі e-TOLL будуть платити за проїзд на 30% менше.

 

Про це повідомила прес-служба Міністерства фінансів Польщі.

 

Національне податкове управління Польщі (KAS) заспокоїло водіїв і перевізників - спочатку після припинення дії viaTOLL будуть застосовуватися в основному попередження, а не штрафи. Це дасть транспортної галузі більше часу для адаптації до нової системи. Глава KAS Магдалена Жечковска пояснила, як це буде виглядати на практиці.

 

Якщо з'ясовується, що перевізник зареєстрований в системі e-TOLL, але збір з якихось причин не сплачено, співробітники GITD повинні скористатися правом «відмовитися від накладення адміністративного штрафу». При цьому кожен випадок буде розглядатися в індивідуальному порядку, ймовірно, щоб уникнути умисного ухилення від сплати за проїзд. Точні терміни дії цього винятку, на жаль, не вказуються.


«Додатково повідомляю, що перевірки правильності сплати зборів в початковий період роботи системи e-TOLL, які з 1 жовтня будуть проводитися інспекторами GITD і Митно-фіскальної служби, будуть засновані насамперед на превентивних заходах, основним елементом яких буде інструктування, а не покарання учасника здійснюваної перевезення. Таким чином, у випадках, коли Закон передбачає накладення штрафів на водіїв, будуть застосовуватися попередження», - заявила Магдалена Жечковская, голова Національного податкового управління Польщі.


Як відзначають в KAS, основна мета створення системи e-TOLL полягала в тому, щоб підвищити комфорт водіїв і полегшити підприємцям процес виконання їхніх зобов'язань, пов'язаних з оплатою проїзду по платних ділянках доріг. Для цього користувачам надали інструменти, які дозволяють повністю оцифрувати послуги в системі і виконувати всі операції в режимі онлайн.


Крім того, користувачі мають повну свободу у виборі пристрою для передачі геолокаційні даних в e-TOLL. Вони можуть вибрати пристрої OBU (бортове пристрій) або ZSL (інтегровані системи позиціонування) або ж встановити безкоштовний мобільний додаток e-TOLL PL, доступний в Google Play і App Store. Якщо пристрій GPS вийде з ладу, користувач зможе оплатити поїздку без передачі даних в систему і продовжити шлях без пристрою під час роботи GPS.

 

До 30 вересня цього року діяла 25-відсоткова знижка плати за проїзд для великовантажних автомобілів по платних дорогах і легкових автомобілів на державних ділянках автомагістралей A2 і A4. Пізніше уряд Польщі вирішив, що з 1 жовтня і до кінця 2021 року електронна плата за проїзд буде знижена на 30%.

 

Джерело

Про сервіс

Завдання сервісу Lading – спростити рутинну роботу транспортних логістів, диспетчерів та менеджерів виробничих, торговельних, логістичних, транспортних компаній, задіяних під час пошуку, оформлення та виконання замовлень на перевезення вантажів аутсорсинговим автомобільним вантажним транспортом.


Останні статті

Веб-сайт використовує файли cookie для найкращої адаптації сайту до потреб наших відвідувачів. Продовжуючи користуватися веб-сайтом, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.