Завантаження...

Україна технічно повністю готова приєднатися до європейської Конвенції

Україна технічно повністю готова приєднатися до європейської Конвенції

8 червня 2022 року відбулася зустріч представники Держмитслужби, Генерального директорату з питань оподаткування та Митного союзу Європейської комісії (DG TAXUD) та митних адміністрацій Австрії, Бельгії, Болгарії, Північної Македонії та Румунії, які допомагали Україні тестувати національний додаток NCTS. Учасники наради дійшли висновку, що тестування системи NCTS пройшло успішно і технічно готова країна приєднатися до європейської Конвенції про процедуру спільного транзиту.

 

У ході зустрічі директор департаменту запровадження міжнародної транзитної системи Держмитслужби Сергій Демченко заявив, що протягом усього тестування неоціненну допомогу, експертну, технічну та фінансову надали учасники програми EU4PFM.

Повний процес тестування роботи української системи NCTS на відповідність до вимог DG TAXUD (так званих Conformance Testings) проводився з вересня 2021 року.

 

Спочатку випробування системи проводилося внутрішніми силами Держмитслужби на відповідність вимогам, встановленим відповідними технічними специфікаціями NCTS. На другому етапі перевірялася правильна послідовність обміну повідомленнями відповідно до встановлених сценаріїв з використанням спеціальної програми DG TAXUD. На третьому етапі, що стартував у травні 2022 року, Україна підтвердила відповідність функціоналу системи шляхом симуляції різних можливих ситуацій у реальному міжнародному застосуванні національної програми NCTS.

 

Успішне проходження Conformance Testings є необхідною умовою для отримання Україною офіційного запрошення приєднатися до Конвенції.

Наступним кроком у просуванні України до вступу до Конвенції про процедуру спільного транзиту має бути оцінна місія DG TAXUD. Як відомо, попередня оцінна місія відбулася у листопаді 2021 року.\

Очікується, що міжнародне застосування режиму загального транзиту Україною може розпочатися вже 2022 року.

Слід зазначити, що автотранспортна галузь Польщі висловила задоволення з того, що в Україні успішно завершено тестування системи NCTS.

Джерело

Про сервіс

Завдання сервісу Lading – спростити рутинну роботу транспортних логістів, диспетчерів та менеджерів виробничих, торговельних, логістичних, транспортних компаній, задіяних під час пошуку, оформлення та виконання замовлень на перевезення вантажів аутсорсинговим автомобільним вантажним транспортом.


Останні статті

Веб-сайт використовує файли cookie для найкращої адаптації сайту до потреб наших відвідувачів. Продовжуючи користуватися веб-сайтом, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.