Завантаження...

У Швеції з’явиться перший у світі на 100% екологічний склад

У Швеції з’явиться перший у світі на 100% екологічний склад

Будівля площею 20 000 кв. м розташується в Болсті (50 км від Стокгольма) та забезпечить повну нейтральність викидів CO2 протягом усього життєвого циклу. Починаючи від будівництва та експлуатації та закінчуючи демонтажем, не покладаючись на будь-які зовнішні компенсаційні заходи.

Склад працюватиме на 100 % за рахунок сонячних панелей, енергії теплового насоса та акумуляторної батареї. Прагнучи стати «енергопозитивним» і повертати надмірну енергію в мережу.

 

Особливості конструкції

  1. Замість сталі для стін, дахів та фасадів буде використовуватися деревина з перехресним ламінуванням.
  2. Розроблений тип органічної ізоляції зможе поглинати більше CO2, ніж виділяє в процесі виробництва.
  3. У фундаменті використовуватиметься зелений цемент, який знижує викиди CO2 на 30 % порівнюючи зі звичайним фундаментом складу.
  4. Склад буде розбиратися наприкінці терміну служби і його компоненти будуть доступні для повторного використання.
     

Проєкти NREP

Об’єкт у Болсті експлуатуватиметься логістичним брендом NREP Logicenters, оператором сучасних логістичних послуг у країнах Північної Європи.

 

Клаус Матісен, виконавчий директор NREP, сказав:

«Цей проєкт, заснований на передових технологіях, стане випробувальним полігоном для нових рішень, створюючи абсолютно нову парадигму вуглецево-нейтральної нерухомості. NREP подають чудовий приклад того, як можна перетворити ідеї на реальні дії».

Проєкт є першим із трьох намічених. У майбутньому NREP планує побудувати житловий комплекс і модернізувати офіси за принципом нульового вуглецевого сліду.

Будівництво першого у світі такого логістичного комплексу відповідає основній тезі COP27 цього року, щорічному глобальному саміту ООН із клімату.

 

Вікторія Берроуз, директор з розвитку Net Zero, відзначила:

«Настав час прискорити дії боротьби зі зміною клімату, і проривний проєкт NREP, у якому враховується кожен можливий викид СО2, дає чіткий зразок для інших у галузі логістики».
 

Джерело

Про сервіс

Завдання сервісу Lading – спростити рутинну роботу транспортних логістів, диспетчерів та менеджерів виробничих, торговельних, логістичних, транспортних компаній, задіяних під час пошуку, оформлення та виконання замовлень на перевезення вантажів аутсорсинговим автомобільним вантажним транспортом.


Останні статті

Веб-сайт використовує файли cookie для найкращої адаптації сайту до потреб наших відвідувачів. Продовжуючи користуватися веб-сайтом, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.