Завантаження...

У Бельгії водіям вантажівок нададуть нестандартні бонуси

У Бельгії водіям вантажівок нададуть нестандартні бонуси

У Бельгії відбулися переговори між профспілками водіїв вантажівок та роботодавцями, які закінчилися підписанням соціальної угоди, яка передбачає збільшення зарплати та інші зміни у транспортній галузі.

 

Однією із причин зустрічі є незадоволенння водіїв умовами роботи в період карантинних обмежень, запроваджених під час пандемії коронавірусу. Крім того, бельгійський бізнес постарався заздалегідь зробити кроки, що виключать розвиток у країні "британського" сценарію, коли через брак водіїв припиняється постачання промислових товарів і продуктів до магазинів та палива на АЗС.

 

У результаті сторони домовились про підвищення заробітної плати на 0,4% із 1 січня 2022 року. А далі йдуть нестандартні пункти договору.

 

Зокрема, водії отримають нову компенсацію за використання велосипеда у розмірі 0,24 євро/км. Ці зміни заторкнуть 72 тис. бельгійських працівників транспортного сектора. Крім того, кожен бельгійський водій, який пропрацював не менше ніж 175 днів у період з 01 березня 2020 року до 31 травня 2021 року, має отримати 250 євро одноразового бонусу за роботу в умовах пандемії.

 

Друге важливе нововведення – з 1 січня 2023 року в Бельгії мають набути чинності нові правила, які поділятимуть водіїв залежно від класу автомобілів та типів вантажів. Зокрема, щодо водіїв цистерн ADR діятимуть інші соціальні правила, ніж щодо їхніх колег, які перевозять звичайні вантажі фурами. Підвищена заробітна плата та пільги покликані компенсувати їм не лише вищий професійний ризик, а й потребу в частішому навчанні. Таким чином бельгійці хочуть уникнути відтоку професійних водіїв із галузі.

 

Натомість профспілки, за умовами договору, надають гарантії, що в 2021-2022 роках автоперевізники не оголошуватимуть страйків і дотримуватимуться соціального миру.

 

Джерело

Про сервіс

Завдання сервісу Lading – спростити рутинну роботу транспортних логістів, диспетчерів та менеджерів виробничих, торговельних, логістичних, транспортних компаній, задіяних під час пошуку, оформлення та виконання замовлень на перевезення вантажів аутсорсинговим автомобільним вантажним транспортом.


Останні статті

Веб-сайт використовує файли cookie для найкращої адаптації сайту до потреб наших відвідувачів. Продовжуючи користуватися веб-сайтом, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.