Завантаження...

Світова торгівля знизилась до рівня 2008 року

Світова торгівля знизилась до рівня 2008 року
Песимістичний прогноз - мінус 32% світової торгівлі, оптимістичний - мінус 13%

У найглибшій депресії перебувають вантажні авіаперевезення, автовиробництво та контейнерні перевезення. Вихід з кризи буде більш складним, ніж сподівалися.

 

У другому кварталі 2020 року індекс "Барометр торгівлі" знизився до рекордного мінімуму у 84,5 пункти через історичне падіння світової торгівлі товарами.

 

В аналогічний період минулого року значення індексу було на 18,6 пункту вище.

 

Про це йдеться в повідомленні Світової організації торгівлі (СОТ).

 

Вихід з кризи може затягнутися

 

«Додаткові індикатори вказують на часткове зростання світової торгівлі та виробництва в третьому кварталі, але сила будь-якого такого відновлення залишається досить невизначеною: не можна виключати L-образну, а не V-образну траєкторію», - йдеться в повідомленні СОТ.

 

Хто потерпів більше за інших

 

Відзначається, що в найглибшій депресії перебувають вантажні авіаперевезення (індекс 76,5), автовиробництво (індекс 71,8) та контейнерні перевезення (індекс 86,9).

 

Водночас, експортні замовлення (індекс 88,4) попри історичне падіння почали стабілізуватися.

 

Що таке "Барометр торгівлі"

 

"Барометр торгівлі" - це показник торгівлі товарами, призначений для вимірювання динаміки та визначення поворотних моментів в зростанні світової торгівлі. Значення в 100 пунктів вказує на зростання відповідно до середньострокових тенденцій. Значення вище 100 вказують на зростання вище тенденції, а значення нижче 100 вказують на зростання нижче тенденції.

 

Темпи падіння

 

Світова торгівля в першому кварталі цього року порівняно з аналогічним періодом попереднього скоротилася на 3% у зв'язку з негативним впливом пандемії коронавірусу і введеними в більшості країн світу карантинних обмежень. У травні 2020 року індекс світового показника торгівлі товарами впав до 87,6 пунктів.  

 

За песимістичним прогнозом СОТ, світова торгівля у зв'язку з пандемією коронавірусу і її економічними наслідками може скоротитися у 2020 році на 32% порівняно з 2019 роком. Згідно з оптимістичним прогнозом, світова торгівля скоротиться на 13%.

 

Джерело

Про сервіс

Завдання сервісу Lading – спростити рутинну роботу транспортних логістів, диспетчерів та менеджерів виробничих, торговельних, логістичних, транспортних компаній, задіяних під час пошуку, оформлення та виконання замовлень на перевезення вантажів аутсорсинговим автомобільним вантажним транспортом.


Останні статті

Веб-сайт використовує файли cookie для найкращої адаптації сайту до потреб наших відвідувачів. Продовжуючи користуватися веб-сайтом, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.