Завантаження...

Судновласники вимагають від держав визначитися з дозволеним паливом надовго

Судновласники вимагають від держав визначитися  з дозволеним паливом надовго

Кріс Чаттертон, головний операційний директор Інституту метанолу, стверджує, що судновласники хочуть розподілити свої ризики при виборі палива майбутнього. Замовлення та будівництво нових суден – процес тривалий. Експлуатація триває протягом багатьох десятиліть. Тож помилковий вибір може дорого коштувати будь-якій компанії.

 

За словами Чаттертона, судноплавна галузь привітала сигнал з адміністрації американського президента Джо Байдена про те, що напрямки декарбонізації має повторно та більш ретельно розглянути така авторитетна організація, як ІМО. Останні коментарі американського посланця з питань клімату Джона Керрі про те, що 50% скорочень викидів вуглецю, необхідних для досягнення нульового значення, будуть отримані завдяки технологіям, які ще не винайдені, жваво оговорюються. Зокрема, багатьох непокоять плани ІМО стосовно першого етапу декарбонізації, розрахованого до кінця поточного десятиліття. Якщо ми визнаємо, що половина необхідних технологій ще не винайдено, тоді на що саме має покладатися бізнес?

 

На жаль, розвиток технологій, пов’язаних з альтернативними видами пального, відбувається з різною швидкістю, та й вони знаходяться на різних етапах готовності до запровадження. Одна справа, коли ми говоримо про СПГ чи метанол, інша – про аміак та водень. На думку фахівці, життєво важливо, щоб політики та уряди різних країн не самоусунулися від цього процесу та запропонували дієві механізми регулювання. В іншому разі бізнес неодмінно матиме серйозні втрати лише від того, що не зможе вгадати, якою буде перспектива у тої чи іншої технології.

 

Останнім часом, наприклад, через нові обмеження стає невигідним використання дизельного пального. Ситуація виглядає так, що судноплавні компанії мали би швидко переходити на СПГ та метанол як на найбільш зрілі альтернативи. Та виникає два запитання: чи з якихось причин не відбудеться відкат, в результаті якого дизель знову стане найбільш економічно вигідним, а також, чи на альтернативні види пального не накладатимуть обмеження раніше, ніж збудовані судна себе окуплять? 

 

Йдеться про великі капіталовкладення, тому судноплавні компанії мають бути впевненими у перспективах, відзначають фахівці. 

 

Джерело

Про сервіс

Завдання сервісу Lading – спростити рутинну роботу транспортних логістів, диспетчерів та менеджерів виробничих, торговельних, логістичних, транспортних компаній, задіяних під час пошуку, оформлення та виконання замовлень на перевезення вантажів аутсорсинговим автомобільним вантажним транспортом.


Останні статті

Веб-сайт використовує файли cookie для найкращої адаптації сайту до потреб наших відвідувачів. Продовжуючи користуватися веб-сайтом, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.