Завантаження...

СОТ поліпшила глобальний прогноз торгівлі товарами

СОТ поліпшила глобальний прогноз торгівлі товарами

Світова організація торгівлі трохи поліпшила прогноз зростання глобальної торгівлі товарами у цьому році, проте заявила, що прогнози «затьмарені ризиками», пов’язаними з рівнем вакцинації проти коронавірусу та можливою появою штамів, стійких до існуючих вакцин.


Також перспективи зростання можуть виявитися хибними, якщо велика кількість країн та людей не отримають рівного та швидкого доступу до вакцин, йдеться у прес-релізі СОТ. 

 

Після падіння минулого року на 5,3% СОТ прогнозує на 2021 р. зростання світової торгівлі на 8,0%. У жовтні минулого року організація публікувала інші дані. Прогноз зводився до падіння на 9,2% у 2020 році та зростання на 7,2% у 2021-му. На 2022 рік СОТ прогнозує збільшення показника на 4,0%. 

 

Основним ризиком поточного року аналітики СОТ називають пандемію та усі фактори, які з нею пов’язані. За інформацією експертів СОТ, поява вакцин та перші вдалі кроки з їх розповсюдження додали світовій торгівлі 2,5 процентні пункти. Четвертий квартал минулого року загалом пройшов на допандемічному рівні. Однак зриви у вакцинуванні вкупі із можливою появою стійких штамів цілком можуть уповільнити розвиток світової торгівлі на 2%. 

 

Керівник СОТ Оконджо-Івеала планує усередині квітня зустрітися з виробниками вакцин та представниками громадських організацій, щоб зрозуміти, чи може бути швидко розширене виробництво препаратів для щеплень, особливо тих, які стануть доступними для бідних країн. 


«Я думаю, що під час наступної пандемії ми не повинні пережити це ще раз. Більше ми не можемо очікувати, що бідні країни стоять у черзі в очікуванні на отримання вакцин», сказала вона. 

 

Також голова СОТ вказала на появу суттєвих регіональних розбіжностей у відновленні ринків. Так, протягом 2021 року експорт з Азії може збільшитися на 10% у порівнянні з до пандемічним рівнем 2019 р. Але постачання з Африки та Близького Сходу, схоже, продовжать скорочуватися. 

 

Крім того, на економіку багатьох країн почали сильно впливати великий державний борг та дефіцит, який виникає у певних товарних групах, на ринках комплектуючих тощо. 

 

Найкраща новина полягає у тому, що не справдилися похмурі прогнози на 2020 рік, відзначають у СОТ. 

 

Джерело

Про сервіс

Завдання сервісу Lading – спростити рутинну роботу транспортних логістів, диспетчерів та менеджерів виробничих, торговельних, логістичних, транспортних компаній, задіяних під час пошуку, оформлення та виконання замовлень на перевезення вантажів аутсорсинговим автомобільним вантажним транспортом.


Останні статті

Веб-сайт використовує файли cookie для найкращої адаптації сайту до потреб наших відвідувачів. Продовжуючи користуватися веб-сайтом, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.