Завантаження...

Російські судна нарешті не впускатимуть у внутрішні води України

Російські судна нарешті не впускатимуть у внутрішні води України

Із 1 січня суднам під прапором держави-агресора заборонено перевозити пасажирів та вантажі у міжнародних рейсах між річковими портами України. До внутрішніх водних шляхів належать, насамперед, річки Дністер, Дунай, Дніпро.

 

Крім суден під прапором держави-агресора, у внутрішні води України не зможуть потрапити судна, що належать громадянам держави-агресора або суб'єктам господарювання, зареєстрованим на території держави-агресора, а також фізичним та юридичним особам, стосовно яких застосовано спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) відповідно до Закону України "Про санкції".

 

Такі норми містить закон України "Про внутрішній водний транспорт", який набув чинності з першого дня 2022 року. 

 

Також забороняється реєстрація у Державному судновому реєстрі України плавзасобів росіян. Цю ж заборону запроваджено стосовно каботажних вантажних рейсів у внутрішніх водах України.


Крім того, у законі закріплені норми щодо затонулого майна, а також про відповідальність судновласників за порушення законодавства про внутрішній водний транспорт.

 

Джерело

Про сервіс

Завдання сервісу Lading – спростити рутинну роботу транспортних логістів, диспетчерів та менеджерів виробничих, торговельних, логістичних, транспортних компаній, задіяних під час пошуку, оформлення та виконання замовлень на перевезення вантажів аутсорсинговим автомобільним вантажним транспортом.


Останні статті

Веб-сайт використовує файли cookie для найкращої адаптації сайту до потреб наших відвідувачів. Продовжуючи користуватися веб-сайтом, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.