Завантаження...

Понад 2 години чекання на рампі? Можна отримати компенсацію

Понад 2 години чекання на рампі? Можна отримати компенсацію
Таблиця – trans.info

Із вересня 2021 року в Португалії діє закон 57/2021, яким запровадили заборону на здійснення водієм завантажувально-розвантажувальних робіт. Крім того, закон обмежив час очікування на рампі та запровадив суворі штрафи за затримку й дає можливість перевізникам вимагати компенсацію збитків.

 

Крім того, в указі мовиться, що місця, де водій очікує завантаження та розвантаження, мають бути безпечні та обладнані туалетами й залами очікування.

 

Водієві має бути відкрито доступ до зон навантаження та розвантаження у будь-який час, щоб перевірити правильність виконання операцій.


Порушення нової заборони класифікується як дуже серйозне порушення, за яке передбачено штрафи: для фізичної особи – від 1 250 до 3 740 євро, для компанії – від 5 000 до 15 000 євро.

 

Час очікування транспортного засобу для завантаження та розвантаження має становити не більше ніж 2 години. Відлік починається з моменту, передбаченого попередньо встановленим сторонами розкладом, або, у разі відсутності такого розкладу, – з моменту приїзду транспортного засобу на завантаження/розвантаження.

 

Якщо очікування перевищує дві години, то перевізник має право на компенсацію. У таблиці наведено розмір компенсації за прострочення від 2 до 10 годин. У разі затримки понад 10 годин, до передбачених ставок додається 25% за кожну наступну годину.

 

До часу очікування не зараховують час реєстрації та дії, пов'язані з обслуговуванням товару в транспортному засобі.

 

Якщо очікується перевищення двох годин з причин, залежних від компанії, відповідальної за зберігання, то перевізник має право на компенсацію залежно від виду транспорту, тоннажу вантажівки (див. таблицю). Право на вимогу компенсації діє 1 рік.

 

Джерело

Про сервіс

Завдання сервісу Lading – спростити рутинну роботу транспортних логістів, диспетчерів та менеджерів виробничих, торговельних, логістичних, транспортних компаній, задіяних під час пошуку, оформлення та виконання замовлень на перевезення вантажів аутсорсинговим автомобільним вантажним транспортом.


Останні статті

Веб-сайт використовує файли cookie для найкращої адаптації сайту до потреб наших відвідувачів. Продовжуючи користуватися веб-сайтом, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.