Завантаження...

Польща: жорстка конкуренція на ринку вантажних авіаперевезень

Польща: жорстка конкуренція на ринку вантажних авіаперевезень

Експерти впевнені, що дисбаланс попиту та пропозиції посилюватиметься, тому що замовлені під час пандемії вантажні літаки вже надійшли та увійдуть до ладу. Їхня частка у вантажних авіаперевезеннях досягла в першому півріччі 51%, що є унікальним, оскільки історично більша частина авіавантажів перевозилася на нижніх палубах пасажирських літаків (в останні роки, до пандемії COVID-19, приблизно 65%). Зараз разом із пасажирами на борту літаків збільшується кількість вантажів, тому виникла потреба інвестиції в інфраструктуру.

 

За даними компанії WorldACD, за підсумками червня 2023 року пропускна спроможність авіаперевезень у Європі зросла в річному обчисленні на 7% (у всьому світі на 8%), а вага вантажів, що перевозяться повітряним транспортом, знизилася на 11% (4% у світі). Зниження пропозиції пов'язане зі зменшенням кількості експрес-, генеральних та небезпечних вантажів, таких як літій-іонні акумулятори та компоненти для їх виробництва. Гранти на фармацевтичну продукцію скоротилися всього на 1%, тоді як високотехнологічна і дорога продукція (камені, дорогоцінні метали) збільшилася на 3%, а вантажі, що швидко псуються, зросли до 4%.

 

Зниження попиту та збільшення пропозиції вільного вантажного простору змусили авіакомпанії знизити ціни. У Європі фрахтові ставки знизилися на 34%. Серйозною перешкодою для авіакомпаній є те, що відправники вантажу утримуються від укладання довгострокових контрактів. Усі чекають подальшого зниження цін та купують послуги на поточному ринку. Така ситуація ускладнює планування для перевізників.

 

У Польщі зниження ваги вантажів, що перевозяться, досягло 4%.

У регіоні Східної Європи LOT займає 6-е місце з експортних рейсів (10,1%) та 4-е місце з імпортних рейсів (11%).

LOT також оновила сертифікат IATA CEIV Pharma та збільшила свої компетенції у сфері перевезення небезпечних матеріалів. Відповідно до IATA DGR (Правила перевезення небезпечних вантажів), а незабаром і IATA CEIV Lithium Batteries, авіаперевізник будемо перевозити такі вантажі, як літій-іонні батареї або напівфабрикати, що використовуються при їх виробництві (наприклад, літієвий порошок).

 

LOT Cargo також приєдналася до програми IATA Cargo IQ, ще раз наголосивши на своєму членстві в групі авіакомпаній з найвищими стандартами якості. Також триває робота з максимально можливої ​​цифровізації роботи та співробітництва з експедиторами, а також послідовного впровадження технологій IOT, що дозволяють особливо точно відстежувати вантажі та легко їх ідентифікувати відповідно до транспортної послуги.

Джерело

 

Про сервіс

Завдання сервісу Lading – спростити рутинну роботу транспортних логістів, диспетчерів та менеджерів виробничих, торговельних, логістичних, транспортних компаній, задіяних під час пошуку, оформлення та виконання замовлень на перевезення вантажів аутсорсинговим автомобільним вантажним транспортом.


Останні статті

Веб-сайт використовує файли cookie для найкращої адаптації сайту до потреб наших відвідувачів. Продовжуючи користуватися веб-сайтом, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.