Завантаження...

Після початку війни українські перевізники масово отримують ліцензії у Польщі

Після початку війни українські перевізники масово отримують ліцензії у Польщі

Протягом березня підприємці подали 5,3 тис. заявок на отримання ліцензії на міжнародні автомобільні перевезення вантажів, тобто майже на 18% більше, ніж у березні 2021 року. У травні кількість заявок зросла до рекордних 7,5 тис., показавши зростання 87%. У червні динаміка трохи знизилася до 55%, а у липні знову зросла до 69% (6,1 тис).

Щодо кількості виданих ліцензій, то у березні їх було на 43% більше, ніж у березні 2021 року (1,2 тис.), а у травні – 2,1 тис., тобто у 3,5 раза. Аналогічна кількість була в червні, а в липні цей показник знизився до 1,9 тис., але все одно був майже втричі вищим, ніж у липні 3 року.

 

Аналогічні дані наводить Центральний центр економічної інформації (COIG). У першому півріччі іноземні підприємці заснували у Польщі 5 компанію, що на 581% більше, ніж роком раніше. Громадяни України заснували 19 2 компанії, РБ - 363 компаній, Німеччини - 727, Туреччини - 226. COIG повідомляє, що 140 компаній мають як вид діяльності автомобільні перевезення вантажів.

Величезний брак водіїв досі також поповнюється волонтерами з-за кордону. У Бюро обслуговування міжнародного транспорту (BTM) зареєстровано 58,8 тис. заяви на отримання посвідчення водія, тобто. дозволу для іноземців працювати водієм вантажівки. Це на 16% більше, ніж торік. За винесеними рішеннями приріст становив майже 17%, до 55,2 тис. Темпи зростання збільшилися, незважаючи на вторгнення РФ в Україну. Найбільше заявок надходить з України: лише цього року 27,9 тис., а з РБ – 13,7 тис. та з Молдови – 1,4 тис.

 

При цьому у 11,7 тис. посвідчень водіїв минув термін дії - це більш ніж на 5% більше, ніж роком раніше. В результаті змін на кінець липня було продано понад 152,2 тис. посвідчень водія.

У той же час дані BTM показують, що приплив охочих попрактикуватися як водії слабшає. При цьому у березні динаміка зростання поданих заявок перевищила 43% порівняно з відповідним місяцем попереднього року. Після обвалу у березні та квітні, у червні вона досягла 19,5%, а у липні менше 4%.

Джерело

 

Про сервіс

Завдання сервісу Lading – спростити рутинну роботу транспортних логістів, диспетчерів та менеджерів виробничих, торговельних, логістичних, транспортних компаній, задіяних під час пошуку, оформлення та виконання замовлень на перевезення вантажів аутсорсинговим автомобільним вантажним транспортом.


Останні статті

Веб-сайт використовує файли cookie для найкращої адаптації сайту до потреб наших відвідувачів. Продовжуючи користуватися веб-сайтом, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.