Завантаження...

Після початку війни автоперевізники стали ключовою опорою для українського експорту та імпорту

Після початку війни автоперевізники стали ключовою опорою для українського експорту та імпорту

За серпень Україна експортувала майже 7,29 млн. тонн вантажів. Найбільше було експортовано залізничним транспортом – понад 3 млн. тонн. На другому місці – морський транспорт із показником 2,9 млн. тонн. На третьому – автомобільний транспорт – 1,4 млн тонн. Інші товари були експортовані повітряним транспортом, трубопроводами та лініями електропередач.

 

За словами заступника міністра, у грошовому вимірі автомобільні перевезення суттєво випередили всі інші види транспорту. Так, у серпні Україна експортувала товарів загальною вартістю $3,36 млрд. Це більше, ніж у липні майже на півмільярда. Більшість вантажів на загальну суму понад $1,12 млрд. наші перевізники доставили саме до країн ЄС.

Майже 44% або $1,5 млрд. від загальної вартості всього обсягу експорту склали товари, вивезені автомобільним транспортом. Залізницею та морським транспортом товарів було вивезено понад $788 млн і майже $996 млн відповідно.

 

Щодо імпорту ситуація ще більш вражаюча – автотранспорт став лідером як у грошовому, так і товарному вираженні. З майже 2 млн. тонн ввезених в Україну товарів, понад 1,1 млн. тонн (56%) було доставлено саме автотранспортом. Морським транспортом та залізницею – 282 тис. тонн (8%) та 487 тис. тонн (12%) відповідно.

За словами чиновника, очікується, що у вересні ці дані, зокрема, у товарному вираженні мають змінитись. Насамперед на користь морського транспорту, оскільки продовжують набирати обертів одеські та дунайські порти. Загальний обсяг експорту там може становити не менше 5 млн тонн. При цьому, на думку заступника міністра, у найближчій перспективі автомобільне сполучення все ще матиме ключове значення для української економіки. Навіть за значного зростання обсягів експорту іншими видами транспорту автодороги проте домінуватимуть у структурі транспортних перевезень.

Джерело

Про сервіс

Завдання сервісу Lading – спростити рутинну роботу транспортних логістів, диспетчерів та менеджерів виробничих, торговельних, логістичних, транспортних компаній, задіяних під час пошуку, оформлення та виконання замовлень на перевезення вантажів аутсорсинговим автомобільним вантажним транспортом.


Останні статті

Веб-сайт використовує файли cookie для найкращої адаптації сайту до потреб наших відвідувачів. Продовжуючи користуватися веб-сайтом, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.