Завантаження...

Перший електричний контейнеровоз-безпілотник вийшов у море

Перший електричний контейнеровоз-безпілотник вийшов у море

Yara Birkeland - перший у світі безпілотний контейнеровоз "на батарейках" наприкінці листопада вийшов у море і здійснив рейс до столиці Норвегії, Осло. Щоправда, незважаючи на офіційні заяви, це вже не вперше, коли судно вирушило у подорож.

 

Контейнеровоз був замовлений компанією Yara Norge AS ще у 2017 році. Головною його особливістю (крім електродвигунів) стала відсутність потреби в капітані, штурмані та кермовому: корабель керує собою сам. Проєкт отримав фінансову підтримку від норвезького державного підприємства Enova, яке виділило близько 133,5 млн. норвезьких крон (15,2 млн. доларів США).

 

За розроблення відповідала компанія Marin Teknikk. Виробництво деталей розгорнули на потужностях Vard Brattvåg, корпус будували на верфі Vard Braila в Румунії. Батареї поставила швейцарська Leclanché SA: їхня сумарна ємність становить 7 МВт/год, що еквівалентно сотні Tesla Model 3.

 

Наразі Yara Birkeland вже повністю готовий та перебуває на фінальній стадії випробувань. Повноцінне введення в експлуатацію заплановане на 2022 рік.

 

Birkeland здатний перевозити 120 20-футових контейнерів з мінеральними добривами, продаж яких і є основним бізнесом компанії Yara Norge AS. Одне судно має забезпечити 40–60% усіх вантажоперевезень фірми.

 

Джерело

Про сервіс

Завдання сервісу Lading – спростити рутинну роботу транспортних логістів, диспетчерів та менеджерів виробничих, торговельних, логістичних, транспортних компаній, задіяних під час пошуку, оформлення та виконання замовлень на перевезення вантажів аутсорсинговим автомобільним вантажним транспортом.


Останні статті

Веб-сайт використовує файли cookie для найкращої адаптації сайту до потреб наших відвідувачів. Продовжуючи користуватися веб-сайтом, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.