Завантаження...

ООН: на низку держав чекає голод через війну в Україні

ООН: на низку держав чекає голод через війну в Україні

В Організації Об’єднаних Націй наголошують, що блокада військами рф українських портів у Чорному морі може спровокувати глобальну продовольчу катастрофу, що призведе до голоду у світі, масової міграції та політичної нестабільності.

 

Про це каже виконавчий директор Всесвітньої продовольчої програми ООН Девід Бізлі, передає New York Times.

 

Він зазначив, що до повномасштабної війни зерно з України допомагало нагодувати 400 мільйонів людей по всьому світу. Тепер ланцюжок поставок був порушений, бо порти не можуть нормально працювати поблизу зони бойових дій.

 

Бізлі каже, що дзвонив російській стороні та письмово виклав свої побоювання, але кремль не відповів на жодне з попереджень ООН.

 

«Саме тут має втрутитися міжнародне співтовариство і ухвалити дуже серйозні рішення про захист портів в гуманітарних цілях і відкриття портів для всього світу. Тому що весь світ заплатить ціну, якщо ми не відкриємо порти», — сказав він.

 

За словами представника ООН, нині голод загрожує близько 45 мільйонам людей в 38 країн через сукупні втрати від воєн, посух і пандемії коронавірусу. Вплив російсько-української війни на ціни на продовольство, паливо і транспортні витрати збільшать ці цифри й обмежить можливості ООН з надання допомоги.

 

«У вас буде голод, смерть і голод. У вас буде дестабілізація кількох народів і у вас буде масова міграція», — сказав представник ООН.

 

Зазначимо, що війна в Україні порушила ланцюги поставок і викликала стрімке зростання цін на продукти харчування. Окрім експорту зернових, Україна є першим світовим постачальником соняшникової олії, значним постачальником сої, м’яса птиці, меду та молочної продукції.

 

Наслідки війни відчутні в Єгипті, Туреччині, Бангладеш та Ірані, які купують понад 60% пшениці в росії та Україні.

 

Раніше високий представник ЄС Жозеп Боррель заявив, що дії російської федерації, яка розпочала неспровоковане вторгнення в Україну, веде активні бойові дії на її території, першочергово знищує продовольчі запаси в Україні та блокує кораблі з зерном у портах, можуть спровокувати масштабний голод в усьому світі.

 

Також директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва заявила, що війна в Україні може призвести до голодних бунтів в інших країнах.

 

Джерело

Про сервіс

Завдання сервісу Lading – спростити рутинну роботу транспортних логістів, диспетчерів та менеджерів виробничих, торговельних, логістичних, транспортних компаній, задіяних під час пошуку, оформлення та виконання замовлень на перевезення вантажів аутсорсинговим автомобільним вантажним транспортом.


Останні статті

Веб-сайт використовує файли cookie для найкращої адаптації сайту до потреб наших відвідувачів. Продовжуючи користуватися веб-сайтом, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.