Завантаження...

Німці всерйоз зайнялися вивченням проблеми нестачі водіїв вантажівок

Німці всерйоз зайнялися вивченням проблеми нестачі водіїв вантажівок

Програма досліджень стартувала у лютому 2022 року. Його очолюють професори Вольфганг Штельцле з Logistics Advisory Experts (дочірня компанія Університету Санкт-Галлена), Торстен Шмідт з Технічного університету Дрездена та Крістіан Кілле з Інституту прикладної логістики Вюрцбурзько-Швайнфуртського університету прикладних. Загалом у проекті беруть участь 16 компаній, п'ять асоціацій та один оператор цифрової платформи.

Основними цілями дослідження консорціуму є збирання наявної інформації (конкретні цифри, що надаються галуззю), прогнозування негативних факторів, виявлення причин та наслідків виникнення вузьких місць та розробка відповідних контрзаходів. Перші проміжні результати було опубліковано 28 липня.

 

За заявою дослідницької групи, вона розробила новий підхід спеціально для розрахунку нестачі водіїв у перевезеннях вантажними автомобілями вантажопідйомністю понад 3,5 тонни. За початковими оцінками, на кінець 2021 року вакантними були близько 40 тис. місць для водіїв. За прогнозами, цей показник збільшуватиметься приблизно на 20 тис. вакансій щороку. На даний час дефіцит водіїв досяг значення 60 тис. осіб.

На першому етапі виявлено понад 40 причин виникнення дефіциту кваліфікованого персоналу в транспртних компаніях. Наприклад, особливо стресовою для водіїв є ситуація «на стиках до та після транспортного процесу». Після того, як дослідники проведуть ранжування причин за важливістю впливу, вони перейдуть до розробки конкретних заходів щодо їх усунення.

 

Брак фахівців призводить до певних ефектів (експерти нарахували 20). Всі вони безпосередньо впливають на транспортні компанії та опосередковано на їх клієнтів. На думку консорціуму, тут слід особливо відзначити «зростання заробітної плати вище середнього за останні три-п'ять років».

Наступні результати дослідження представлять громадськості восени. Остаточні результати мають бути опубліковані наприкінці 2022 року.

Джерело

Про сервіс

Завдання сервісу Lading – спростити рутинну роботу транспортних логістів, диспетчерів та менеджерів виробничих, торговельних, логістичних, транспортних компаній, задіяних під час пошуку, оформлення та виконання замовлень на перевезення вантажів аутсорсинговим автомобільним вантажним транспортом.


Останні статті

Веб-сайт використовує файли cookie для найкращої адаптації сайту до потреб наших відвідувачів. Продовжуючи користуватися веб-сайтом, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.