Завантаження...

Мобілізація і кадровий дефіцит: рекомендації експерта, як діяти

Мобілізація і кадровий дефіцит: рекомендації експерта, як діяти

Війна в Україні та мобілізація істотно вплинули на всі сфери життя, зокрема на транспорт, логістику та кадрове забезпечення. Експерт та топменеджер у галузі міжнародних вантажних перевезень Євген Лебідь опублікував рекомендації щодо шести ключових етапів, що зазнали змін. Етапи, на які слід звернути увагу, включають найм, адаптацію, мотивацію, контроль та навчання персоналу.

 

1. Наймання персоналу
У період мобілізації процес найму персоналу стає критично важливим. Багато працівників покликані до армії, що створює дефіцит кадрів. Для вирішення цієї проблеми компанії мають активно шукати нових працівників, використовуючи всі можливі канали: онлайн-платформи для пошуку роботи, соціальні мережі, співробітництво з навчальними закладами та професійними асоціаціями. Також слід звертати увагу на кандидатів з інших регіонів чи країн, які можуть бути зацікавлені у працевлаштуванні в Україні.

 

2. Адаптація персоналу
Адаптація нових працівників у компанії є ключовим етапом забезпечення їхньої ефективної роботи. Важливо розробити чітку програму адаптації, яка включає ознайомлення з корпоративною культурою, основними процесами і завданнями. Важливим елементом є наставництво: призначення досвідчених співробітників, які допоможуть новачкам швидше освоїтися та почати ефективно працювати.

 

3. Мотивація персоналу
В умовах війни та мобілізації мотивація персоналу набуває особливої ​​важливості. Співробітники повинні відчувати підтримку з боку керівництва та бути впевненими у стабільності своєї роботи. Для цього слід запроваджувати системи матеріального та нематеріального заохочення: премії, бонуси, гнучкий графік роботи, можливість дистанційної роботи та інші мотиваційні заходи. Важливо також регулярно проводити зворотний зв'язок із працівниками, щоб розуміти їхні потреби та побажання.

 

4. Контроль персоналу
Контроль за виконанням завдань та ефективності роботи персоналу є невід'ємною частиною управління в умовах кризи. Важливо встановити чіткі критерії оцінки роботи та регулярно проводити моніторинг результатів. Це допоможе вчасно виявляти проблеми та вживати необхідних заходів для їх вирішення. Використання сучасних інформаційних технологій та систем управління проектами може суттєво спростити процес контролю та зробити його більш ефективним.

 

5. Навчання персоналу
Навчання персоналу є важливим аспектом підтримки його професійного рівня та адаптації до нових умов. Компанії мають інвестувати у професійний розвиток своїх працівників, пропонуючи їм різноманітні тренінги, курси та семінари. В умовах війни слід звертати особливу увагу на навчання безпеки, управління ризиками та кризові ситуації. Онлайн-навчання може стати ефективним інструментом для проведення тренінгів та підвищення кваліфікації працівників.

 

6. Забезпечення безпеки та підтримки
Останній, але не менш важливий етап – забезпечення безпеки та психологічної підтримки працівників. В умовах війни працівники можуть відчувати підвищений стрес та тривогу. Компанії повинні створювати безпечні умови праці, надавати доступ до психологічної допомоги та підтримки. Це допоможе зберегти моральний дух команди та забезпечити її стабільну роботу.

 

Успішне управління персоналом за умов мобілізації та кадрового дефіциту потребує комплексного підходу. Компанії мають бути готові до змін, впроваджувати інноваційні рішення та створювати сприятливі умови для своїх працівників. Це дозволить не тільки зберегти ефективність роботи, а й підготуватися до викликів.

 

Джерело

Про сервіс

Завдання сервісу Lading – спростити рутинну роботу транспортних логістів, диспетчерів та менеджерів виробничих, торговельних, логістичних, транспортних компаній, задіяних під час пошуку, оформлення та виконання замовлень на перевезення вантажів аутсорсинговим автомобільним вантажним транспортом.


Останні статті

Веб-сайт використовує файли cookie для найкращої адаптації сайту до потреб наших відвідувачів. Продовжуючи користуватися веб-сайтом, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.