Завантаження...

МІУ: Україна отримала «транспортний безвіз» з ЄС, який уже почав діяти

МІУ: Україна отримала «транспортний безвіз» з ЄС, який уже почав діяти

Угода, яка набула чинності у момент підписання 29 червня 2022 року, скасовує необхідність отримання українськими перевізниками дозволів на здійснення двосторонніх та транзитних перевезень у країнах ЄС.

Документ передбачає вільний рух транспортних засобів (ТЗ) з вантажем між пунктами, що знаходяться на територіях України та ЄС, а також поїздки з вантажем із території ЄС на територію ЄС транзитом через територію України.

 

Транзит через територію України чи ЄС для перевезення вантажів між третіми країнами не підпадає під дію цієї Угоди.

Угодою також передбачаються заходи щодо спрощення визнання водійських документів. Тепер Україна та ЄС звільняють власників водійських прав, виданих однією зі сторін, від вимоги мати міжнародне посвідчення водія.

 

Строк угоди складає 1 рік з можливістю пролонгації та тимчасово набирає чинності з сьогодення. На постійній основі Угода запрацює після завершення всіх ратифікаційних процедур.

У відомстві нагадали, що в умовах повномасштабної війни та блокування українських портів обсяг експорту автомобільним транспортом і, як наслідок, потреба у дозволах на міжнародні перевезення за деякими напрямками зросла в кілька разів.

Джерело

 

Про сервіс

Завдання сервісу Lading – спростити рутинну роботу транспортних логістів, диспетчерів та менеджерів виробничих, торговельних, логістичних, транспортних компаній, задіяних під час пошуку, оформлення та виконання замовлень на перевезення вантажів аутсорсинговим автомобільним вантажним транспортом.


Останні статті

Веб-сайт використовує файли cookie для найкращої адаптації сайту до потреб наших відвідувачів. Продовжуючи користуватися веб-сайтом, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.