Завантаження...

МІУ: світова спільнота допоможе Україні у питаннях розвитку логістики та відновлення інфраструктури

МІУ: світова спільнота допоможе Україні у питаннях розвитку логістики та відновлення інфраструктури

Саміт проходив 24-26 травня у Лейпцигу (Німеччина). У рамках саміту було організовано окремий круглий стіл за участю міністрів країн-учасниць МТФ щодо підтримки України в умовах повномасштабного вторгнення.

 

Під час заходу українська делегація представила пріоритети щодо відновлення транспортної інфраструктури:
- збільшення пропускної спроможності залізничних та автомобільних пунктів пропуску;
- Розвиток портів Дунайського регіону;
- відновлення зруйнованої транспортної інфраструктури та відновлення функціонування усієї транспортної мережі України, включаючи морський та авіаційний транспорт.

 

Окремо Україна ініціювала залучити діяльність МТФ до роботи з координації проектів відновлення. Вже є домовленість щодо проведення окремого заходу, присвяченого Україні в рамках головування Литви у МТФ. Така співпраця дозволить більш ефективно залучати ресурси для розвитку транспортної інфраструктури та відновлення пошкоджених об'єктів.

 

У рамках саміту українська делегація провела низку двосторонніх зустрічей із колегами з міністерств країн-учасниць МТФ, представниками Світового банку, Siemens Mobility та секретаріату Форуму. Зокрема, у ході двосторонніх зустрічей із представниками США, Великобританії, Німеччини, Швеції, Литви, Норвегії, Республіки Кореї, Канади, Молдови вдалося представити пріоритетні проекти щодо відновлення у 2023 році. Йдеться про відновлення енергетичної, житлової, критичної та соціальної інфраструктури, базових послуг для найбільш уразливих верств населення, управління вибухонебезпечними об'єктами та розвиток приватного сектору. Країни висловили готовність взяти участь у відновленні конкретних проектів, очікується подальша консультація сторін.

 

Окремою темою переговорів стала можливість передачі автомобільного транспорту для деокупованих територій. Це важливо у рамках повернення людей додому та відновлення транспортного сполучення з деокупованими регіонами. Готовність до співпраці у цьому напрямі висловила, зокрема, Швеція. З представниками концерну Siemens Mobility предметом зустрічі стала можливість постачання локомотивів для потреб «Укрзалізниці» та локалізації виробництва в Україні.

 

Розвиток пунктів пропуску через державний кордон та підвищення логістичної спроможності України став темою переговорів під час зустрічі з партнерами. Так, йде робота над проектом RELINK спільно із Світовим банком, напрацьовується питання співпраці з Литвою у рамках розвитку коридору Балтійське море – Чорне море – Егейське море у рамках розвитку трансєвропейської транспортної мережі (TEN-T).

Джерело

 

Про сервіс

Завдання сервісу Lading – спростити рутинну роботу транспортних логістів, диспетчерів та менеджерів виробничих, торговельних, логістичних, транспортних компаній, задіяних під час пошуку, оформлення та виконання замовлень на перевезення вантажів аутсорсинговим автомобільним вантажним транспортом.


Останні статті

Веб-сайт використовує файли cookie для найкращої адаптації сайту до потреб наших відвідувачів. Продовжуючи користуватися веб-сайтом, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.