Завантаження...

Логістика впроваджує будь-яку важливу технологію – від Big Data до 5G

Логістика впроваджує будь-яку важливу технологію – від Big Data до 5G
Потенціал використання нових технологій у логістиці. Інфографіка logistyka.rp.pl

Якось непомітно для усіх логістика перетворилася на найбільш перспективну для запровадження інноваційних технологій галузь, повідомляє інтернет-ресурс Logistyka.rp.pl. Такі речі як Big Data, Blockchain, Internet of Things та 5G згадуються на одному диханні. Та найголовнішу ще попереду, стверджують експерти.

 

За прогнозами, у найближчі 7 років інтенсивність запровадження сучасних цифрових технологій у логістиці зросте у 13 разів. У перспективі величезна кількість можливостей заощаджувати гроші та час, підвищувати ефективність та безпеку роботу, скорочення викидів СО2 тощо.

 

Очікується, що у 2022 році світова промисловість виготовить один мільйон роботів. Чи відомо вам, що 70% цієї техніки буде призначено для використання у логістиці? При цьому медицина, охорона, інспекційний сектор та військова галузь разом узяті отримають лише 20% виготовлених роботів. 

 

У тому ж 2022 року на запровадження інновацій у логістиці буде витрачено 22,5 млрд доларів США. Це буде відповідати частці у 60% інвестицій, які підуть того ж року на роботизацію економіки та інших видів людської діяльності. Нагадаємо, що у 2019 році світовий ринок роботів достяг обсягу у 12,6 млрд дол., а було продано 361 тис. одиниць такої техніки. Отже, уже за два роки роботів стане утричі більше, а їх вартість суттєво зменшиться. 

 

До речі, минулого року логістика отримала 49% усіх виготовлених у світі роботів – 176 тис. одиниць. 

 

Також логістичний сектор залишається надзвичайно сприйнятливим та відкритим для оцифровування та автоматизації. Запровадження нових технологій вимагають клієнти, які надають  перевагу постачальникам послуг з високою якістю сервісу. Крім того, автоматизація та оцифровування допомагають вирішити головні завдання логістики – скорочення витрат. 

 

Однак за даними міжнародних організацій, лише 30% великих компанія на світовому логістичному ринку мають автоматизовані основні процеси на складах. Й лише кілька відсотків наближаються до цілковитої автоматизації. 

 

За даними, які були оприлюднені під час Конференції ООН з питань торгівлі та розвитку (ЮНКТАД), у 2018 році 97% контейнерних терміналів працювали без будь-якої автоматизації процесів. Суцільна автоматизація була запроваджена лише на 1% терміналів. При цьому 75% менеджерів, які працюють на таких об’єктах, переконані, що саме автоматизація та використання цифрових технологій надасть нові можливості для розвитку та допоможе зберегти конкурентоспроможність у майбутньому. 

 

Подібна ситуація спостерігається у більшості секторів логістики, відзначають експерти. Сама по собі вона є стимулом для швидкого розвитку технологій. 

 

Джерело

Про сервіс

Завдання сервісу Lading – спростити рутинну роботу транспортних логістів, диспетчерів та менеджерів виробничих, торговельних, логістичних, транспортних компаній, задіяних під час пошуку, оформлення та виконання замовлень на перевезення вантажів аутсорсинговим автомобільним вантажним транспортом.


Останні статті

Веб-сайт використовує файли cookie для найкращої адаптації сайту до потреб наших відвідувачів. Продовжуючи користуватися веб-сайтом, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.