Завантаження...

Із 1 жовтня – штрафи по 51 тисячі для вантажовідправників

Із 1 жовтня – штрафи по 51 тисячі для вантажовідправників

Із 1 жовтня вантажовідправники отримуватимуть по 51 000 грн штрафу по кожній накладній з «перегрузом»!

 

Найчастішим запитанням, яке досі ставили перевізники, було: «Чому штрафують нас, а не вантажовідправника?»

 

Відтак держава «добралась» і до відправників вантажів. Законом 1582-IX доповнено Кодекс про адміністративні правопорушення статтею 132-2. Дана стаття передбачає відповідальність саме до вантажовідправника. Закон набирає чинності з 01.10.2021.

 

А саме, з 1 жовтня вантажовідправник буде нести відповідальність у двох випадках:

 

У разі внесення ним в ТТН відомостей про масу вантажу, які будуть різнитися з результатами зважування на пункті ГВК (якщо вага при зважуванні буде більшою, ніж в ТТН).


У разі внесення в ТТН показників маси вантажу із перевищенням вагових норм понад 2% нормативного параметра при відсутності дозволу на проїзд.


При цьому слід зазначити, що дані штрафи не будуть застосовуватись при зважуванні по осях, а лише по загальній вазі. Це пояснюється відсутністю в ТТН інформації про вагу по осях.

 

За кожну ТТН для вантажовідправника передбачено штраф в розмірі 51 000 грн. При цьому, винесені відносно вантажовідправника штрафи не звільняють від відповідальності перевізника.

 

Джерело

Про сервіс

Завдання сервісу Lading – спростити рутинну роботу транспортних логістів, диспетчерів та менеджерів виробничих, торговельних, логістичних, транспортних компаній, задіяних під час пошуку, оформлення та виконання замовлень на перевезення вантажів аутсорсинговим автомобільним вантажним транспортом.


Останні статті

Веб-сайт використовує файли cookie для найкращої адаптації сайту до потреб наших відвідувачів. Продовжуючи користуватися веб-сайтом, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.