Завантаження...

Інформація про автовиявлення порушень габаритно-вагових норм стала публічною

Інформація про автовиявлення порушень габаритно-вагових норм стала публічною

Інформація про порушення габаритно-вагових норм перевізниками, яку фіксують комплекси WiM (Weigh-in-Motion), тепер доступна на Порталі відкритих даних.

 

Даними про зафіксовані порушення і розсилкою відповідних повідомлень водіям транспортних засобів зможуть скористатися будь-які автоматизовані служби. Наразі триває тестування автоматичної розсилки push-повідомлень сервісами Опендатабот і Штрафи.UA.

 

Запуск в дію процесу автоматизації накладення штрафів за порушення габаритно-вагових норм передбачений законопроектом № 3742 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю», який був прийнятий Верховною Радою 3 червня і підписаний минулого тижня президентом України.

 

Учасники ринку вантажних перевезень можуть перевірити дані за допомогою мобільних додатків, після того, як закон набув чинності, й «листи щастя» отримуватимуть власники транспортних засобів.

 

Система працюватиме так:

- комплекс WIM фіксує перевищення встановлених норм і відправляє дані в Центр обробки даних (ЦОД). Інспектор перевіряє їх, формує постанову і накладає електронний підпис. Після цього постанова друкується і направляється порушнику;

- автоматизація збору даних мінімізує корупційні ризики і усуває вибіркове зважування транспортних засобів. Дані, зафіксовані за допомогою засобів фото- і відеозйомки, зокрема в автоматичному режимі, стануть підставою для накладення штрафів;

- за останні півтора року на дорогах державного значення загального користування встановлено 48 майданчиків системи Weigh-in-Motion, які в автоматичному режимі фіксують дані про габарити, навантаженнях на осі і загальну масу, а також номерний знак перевізника. Датчики вмонтовані в асфальтове покриття і розташовані таким чином, що об'їхати їх неможливо.


Джерело

Про сервіс

Завдання сервісу Lading – спростити рутинну роботу транспортних логістів, диспетчерів та менеджерів виробничих, торговельних, логістичних, транспортних компаній, задіяних під час пошуку, оформлення та виконання замовлень на перевезення вантажів аутсорсинговим автомобільним вантажним транспортом.


Останні статті

Веб-сайт використовує файли cookie для найкращої адаптації сайту до потреб наших відвідувачів. Продовжуючи користуватися веб-сайтом, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.