Завантаження...

Електронні ТТН: закон набуває чинності з 5 липня

Електронні ТТН: закон набуває чинності з 5 липня
Концепція запровадження системи обліку руху товарів, презентована 01.11.19 в профільному Комітеті ВР
 

Документ, що вступає у дію в неділю, 5 липня 2020 року, дозволить розпочати в Україні запровадження міжнародної електронної транспортної накладної.

 

Це Закон №660-IX “Про приєднання України до Додаткового протоколу до Конвенції про договір міжнародного автомобільного перевезення вантажів (КДПВ) про електронну накладну”.

 

Верховна Рада ухвалила цей документ 3 червня голосами одразу 326 депутатів - кнопку "за" натиснули більшість парламентарів у кожній депутатській фракції та групі.

 

“Від січня 2020 року в Україні працює транспортний портал, де українські перевізники можуть замовити онлайн дозволи на перевезення, - прокоментував Міністр інфраструктури України Владислав Криклій. - Ще у 2019 році розпочато пілотний проєкт із впровадження єдиної електронної товарно-транспортної накладної. Наступним кроком є впровадження міжнародної електронної накладної. Її переваги - точність даних, прозорість та можливість постійного доступу та відстежування в режимі реального часу. Приєднання України до Додаткового Протоколу розширить можливості українських перевізників та сприятиме підвищенню привабливості роботи з ними”.

 

За його словами, впровадження міжнародної електронної транспортної накладної дозволить спростити документообіг під час перевезень для бізнесу, а це знизить фінансове навантаження на логістику.
 

“Світ вже давно переходить на безпаперові технології. Країни Європи та світу, на перспективні ринки яких сьогодні переорієнтовується національний виробник та експортер, активно впроваджують цифрові технології в усіх сферах економіки, у тому числі, у галузі міжнародних перевезень. Перевезення вантажів за електронною міжнародною накладною - це підвищення конкурентоспроможності українських перевізників”, - додав Владислав Криклій.
 

Загалом, закон, як переконані у Мінінфраструктури, допоможе:
 

- підвищити конкурентоспроможність українських автомобільних перевізників на ринку міжнародних перевезень;
- підвищити безпеку міжнародних перевезень;
- реалізувати транспортний потенціал України.

 

Джерело: Lading.eu

Про сервіс

Завдання сервісу Lading – спростити рутинну роботу транспортних логістів, диспетчерів та менеджерів виробничих, торговельних, логістичних, транспортних компаній, задіяних під час пошуку, оформлення та виконання замовлень на перевезення вантажів аутсорсинговим автомобільним вантажним транспортом.


Останні статті

Веб-сайт використовує файли cookie для найкращої адаптації сайту до потреб наших відвідувачів. Продовжуючи користуватися веб-сайтом, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.