Завантаження...

Діджиталізація лякає фахівців з логістики, – дослідження

Діджиталізація лякає фахівців з логістики, – дослідження
А що буде через 10 років? (Фото: Weseetheworld/Fotolia)
 
 
 
 
 
 
 

Спеціалісти в галузі логістики більше за інших побоюються, що їхні робочі місця можуть бути замінені інтелектуальними системами.

 

Згідно з дослідженням, опублікованим на порталі працевлаштування Meinestadt.de 30 червня, чверть спеціалістів з логістики стурбовані тим, що їхнє робоче місце може опинитися під загрозою через діджиталізацію. 

 

Для великого дослідження Інститут дослідження ринку Respondi опитав 2020 фахівців у п’яти галузях, які пройшли професійну підготовку у віці від 18 до 64 років, у тому числі 228 - зі сектору логістики та транспорту.

 

Втрата роботи в сегменті "Логістика та складування" загрожує перш за все некваліфікованим, роблять висновок автори дослідження. 

 

На запитання, в яких професійних групах, на їхню думку, найімовірніше зникають робочі місця внаслідок застосування цифрових технологій, більшість респондентів - 54% - вибрали відповідь "Особи без професійної підготовки". Поза тим, чверть фахівців з логістики побоюються, що їхня робота теж може опинитися під загрозою через цифровізацію, незважаючи на професійну підготовку. 

 

До слова, це другий показник за стурбованістю серед п'яти досліджених галузей. Більше хвилюються через поширення цифрових технологій лише спеціалісти з роздрібної торгівлі (30,3%).

 

Попри тривогу працівників, цифрові технології дедалі глибше проникають у логістичні процеси, адже, як констатують автори дослідження, діджиталізація створює переваги в логістиці - менше витраченого часу, менше фізичних навантажень на працівників, менше порожніх пробігів транспорту, менше потрібних площ складів...

 

У опитуванні 46,1% фахівців з логістики заявляють, що загалом, діджиталізація вже змінила їхнє робоче місце суттєво або й дуже сильно. У менш ніж третини опитаних цифрові рішення вже взяли на себе частину колишніх їхніх обов'язків. Майже половина побоюється, що це може відбутися в майбутньому. 

 

Фахівці з логістики досить низько оцінюють свою обізнаність і практичні навички з використання цифрових технологій: 57,9% опитаних поставили собі оцінки від 1 до 3 за 5-бальною шкалою. 

 

Автори дослідження констатують, що компанії не докладають належних зусиль для ліквідації браку кваліфікації своїх працівників. На запитання, наскільки добре фахівці з логістики відчувають підтримку роботодавця у змінах, спричинених оцифровуванням, лише трохи менше ніж третина відповіли "добре" чи "дуже добре". Це не дивно, адже згідно з опитуванням, 62,3% компаній не проводять додаткового навчання цифровим навичкам або про таке навчання не відомо опитаним фахівцям.

 

Лише 4% спеціалістів з логістики приписують їхній компанії піонерську роль в діджиталізації. 47,8% вважають, що їхня компанія робить "достатньо", щоб бути найсучаснішою, а 31,4% вважають, що їх компанія "наздоганяє справу з оцифрування". Більшість із 56,8% фахівців з логістики називають нехіть керівництва до вчасного задіяння цифрових технологій як причину потреби наздоганяти. Наступними причинами респонденти назвали брак персоналу, обмежені фінансові можливості, опір змінам робочої сили та відсутність ноу-хау в компанії.

 

"Недостатньо оснастити фахівців із логістики новими технологіями, вони також мають бути якісно навчені користуватися такими технологіями, - каже Вольфганг Вебер, керівний директор meinestadt.de. - Люди та їхні рішення залишатимуться найважливішим фактором успіху чи невдачі компанії. Тому компанії повинні вести за собою вперед своїх спеціалістів і підтримувати їх - це також знімає занепокоєння людей щодо змін".

 

Джерело

Про сервіс

Завдання сервісу Lading – спростити рутинну роботу транспортних логістів, диспетчерів та менеджерів виробничих, торговельних, логістичних, транспортних компаній, задіяних під час пошуку, оформлення та виконання замовлень на перевезення вантажів аутсорсинговим автомобільним вантажним транспортом.


Останні статті

Веб-сайт використовує файли cookie для найкращої адаптації сайту до потреб наших відвідувачів. Продовжуючи користуватися веб-сайтом, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.