Завантаження...

Данія конфісковуватиме вантажівки за "шалене водіння"

Данія конфісковуватиме вантажівки за "шалене водіння"

Парламент Данії (Folketinget) наприкінці березня ухвалив закон, який дозволяє поліції конфісковувати транспортні засоби, якщо водій допустив так зване «шалене водіння». Конфіскований автомобіль виставлять на аукціон, незалежно від того, чи володіє ним винний автомобіліст чи ні.

 

Про це пише портал transportmagasinet.dk.

 

Під визначення «шалене водіння» парламентарі віднесли кілька ситуацій, але найбільш поширеними порушеннями вважаються перевищення дозволеної швидкості більш ніж в 2 рази або на 100 км/год, а також водіння в нетверезому стані, коли вміст алкоголю у видихуваному повітрі перевищує 2 проміле.

 

Міністр транспорту Бенні Енгельбрехт вважає, що конфіскація вантажівки для перевізників є лише гіпотетичним ризиком.


«Мені складно уявити, як вантажівка їде на подвійний швидкості по автостраді, але теоретично можна, звичайно, уявити окремі випадки, коли водії настільки п'яні, що перевищують межу в 2 проміле», - каже міністр транспорту Данії


Однак Енгельбрехт визнає, що даний закон становить серйозний ризик для мікроавтобусів і фургонів, які не обладнані обмежувачами швидкості.

 

«Це правда, що в фургоні може бути водій, який допускає «шалене водіння». Саме тому роботодавець зобов'язаний стежити за тим, щоб його співробітники поводилися адекватно. Якщо роботодавець вжив усіх мислимих запобіжних заходів, цілком можливо, що автомобіль буде тимчасово затриманий, але не обов'язково конфіскований. Все залежить від суду» - каже Бенні Енгельбрехт.


Спробував чиновник заспокоїти і експедиторів. Він повідомив, що за новим законом, конфіскувати можна тільки сідельний тягач. Причіп або вантаж не потрапляють під його дію.


У свою чергу поліція вітає прийняття нового закону, адже у неї з'являться реальні важелі впливу на злісних порушників.


«Завдяки новим правилам у нас є можливість розправитися з тими, хто не розуміє, як правильно водити машину. Ми нетерпляче чекаємо можливості використовувати нові правила», - не приховує задоволення Хенрік Глінтборг, керівник транспортного відділу поліції Центральної і Західної Ютландії.


Джерело

Про сервіс

Завдання сервісу Lading – спростити рутинну роботу транспортних логістів, диспетчерів та менеджерів виробничих, торговельних, логістичних, транспортних компаній, задіяних під час пошуку, оформлення та виконання замовлень на перевезення вантажів аутсорсинговим автомобільним вантажним транспортом.


Останні статті

Веб-сайт використовує файли cookie для найкращої адаптації сайту до потреб наших відвідувачів. Продовжуючи користуватися веб-сайтом, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.