Завантаження...

Данці вимірюють рівень викидів вантажівок... не зупиняючи

Данці вимірюють рівень викидів вантажівок... не зупиняючи

Управління транспорту Данії розпочало боротьбу з великими вантажівками, що забруднюють навколишнє середовище. Порушників виявлятимуть за допомогою обладнання, яке здатне вимірювати викиди від автомобіля під час руху.

 

Про це повідомила прес-служба Міністерства транспорту Данії.

 

Із 1 вересня 2021 року Управління транспорту Данії (Færdselsstyrelsen) почало використовувати нову "зброю" проти важких транспортних засобів, які сильно забруднюють навколишнє середовище. Це так зване обладнання для «переслідування вихлопів», яке встановлюють на автомобіль, що виконує дорожні перевірки.


«Ми не повинні миритися з тим, що автомобілі викидають більше NOx [оксидів азоту], ніж дозволено - в результаті недбалості або маніпуляцій. NOx шкідливий як для навколишнього середовища, так і для здоров'я людини. Завдяки новому обладнанню Управління транспорту Данії тепер може перевіряти вихлопні гази під час руху, що дозволить нам скоротити викиди і, крім того, виявити шахраїв. Нове обладнання підкреслює лідируючі позиції Данії в цій сфері. Ми можемо тільки пишатись цим», - каже Бенні Енгельбрехт, міністр транспорту Данії.


Щорічно Управління транспорту Данії проводить понад 5,3 тис. придорожніх перевірок важких транспортних засобів. В останні роки інспектори виявляють все більше вантажівок з несправними або відключеними системами вибіркового каталітичного відновлення (SCR). З 2018 до середини 2021 року Управління транспорту у співпраці з поліцією і агентством з охорони навколишнього середовища зайнялися вивченням методів для виявлення таких транспортних засобів.
На підставі результатів дослідження були замовлені пристрої, які вимірюють вихлопи від вантажівок під час руху.

 

Для того щоб перевірити вихлопні гази, автомобілю інспекції досить просто їхати за вантажівкою. Автомобіль буде обладнаний спеціальними трубами, по яких вихлопні гази від вантажівки будуть надходити в багажник. Там і буде відбуватися аналіз викидів, а результати вимірювань відобразяться на моніторі, встановленому в салоні автомобіля. Таким чином буде відбуватися первинна інспекція, щоб приблизно визначити рівень забруднювальних речовин у вихлопних газах великих вантажівок.

 

Якщо в результаті такої інспекції з'ясується, що викиди від вантажівки підозріло високі, транспортний засіб зупинять і відправлять на додаткову перевірку.


Якщо при повторній перевірці будуть виявлені маніпуляції з системами контролю викидів, водієві загрожує штраф від 1 тис. до 8 тис. євро.

 

Джерело

Про сервіс

Завдання сервісу Lading – спростити рутинну роботу транспортних логістів, диспетчерів та менеджерів виробничих, торговельних, логістичних, транспортних компаній, задіяних під час пошуку, оформлення та виконання замовлень на перевезення вантажів аутсорсинговим автомобільним вантажним транспортом.


Останні статті

Веб-сайт використовує файли cookie для найкращої адаптації сайту до потреб наших відвідувачів. Продовжуючи користуватися веб-сайтом, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.