Завантаження...

Чи має право "Укртрансбезпека" зважувати сипучі та рідкі вантажі? – є рішення суду

Чи має право "Укртрансбезпека" зважувати сипучі та рідкі вантажі? – є рішення суду

Шостий апеляційний адміністративний суд з’ясовував, чи має право "Укртрансбезпека" зважувати сипучі та рідкі вантажі.

 

Розгляд проводився по конкретній справі. Водій перевозив відсів насипом. Загальна вага відповідала ваговим нормам з урахуванням мінімальної 5% межі для накладення штрафу. Однак, зважувальне обладнання показало перевищення вагових норм на одну вісь.

 

Суд взяв до уваги, що підпункт 2 пункту 2 Порядку №879 передбачає вимоги здійснення визначення вагових параметрів навантаження на осі транспортного засобу виключно згідно з Методикою, затвердженою спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері метрології.

 

При цьому суд дослідив, що на сьогодні Єдиною методикою вимірювання поосьових навантажень вантажних транспортних засобів у русі в Україні є лише Методика виконання вимірювань поосьових навантажень та маси вантажних транспортних засобів у русі.

 

Ця методика розроблена Харківським національним автомобільно-дорожнім університетом Державної служби автомобільних доріг України. Затверджена заступником голови Державної служби автомобільних доріг. Методика атестована відповідно до ГОСТ 8.010-99. Видано свідоцтво про атестацію №02-84-08.

 

Разом із тим, суд встановив, що вказана Методика не розповсюджується на транспорті засоби з рідким або сипучим вантажем.

 

Вивчивши всі матеріали суд, зробив висновок, що на сьогодні немає затвердженої у встановленому порядку Методики зважування саме сипучих та рідких вантажів. Тому визначити вагу сипучого чи рідкого вантажу по осях є технічно неможливим.

 

Зважаючи на відсутність такої Методики, на думку суду, "Укртрансбезпека" не має правових підстав визначати перевищення нормативних вагових параметрів транспортного засобу із сипучим чи рідким вантажем. Відповідно, відсутні правові підстави для застосування штрафів за такі порушення з відповідним видом вантажу (Постанова від 06.09.2021 у справі №620/6038/20).

 

Таким чином, Шостий апеляційний адміністративний суд (м. Київ) визнав, що на сьогодні у підрозділів "Укртрансбезпеки" відсутні правові підстави для зважування сипучих та рідких вантажів, допоки Мінекономрозвитку не розробить Методику зважування таких вантажів.

 

Джерело

Про сервіс

Завдання сервісу Lading – спростити рутинну роботу транспортних логістів, диспетчерів та менеджерів виробничих, торговельних, логістичних, транспортних компаній, задіяних під час пошуку, оформлення та виконання замовлень на перевезення вантажів аутсорсинговим автомобільним вантажним транспортом.


Останні статті

Веб-сайт використовує файли cookie для найкращої адаптації сайту до потреб наших відвідувачів. Продовжуючи користуватися веб-сайтом, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.